Magic Control Technology (MCT), z siedzibą w Tajpej na Tajwanie, to firma założona w 1997 specializująca się z rozwoju nowoczesnych technologii oraz produkcji sprzętu elektronicznego. Jedną z gałęzi produktowych MCT są terminale komputerowe, które od wielu lat są przez firmę rozwijane.

 

W 2009 roku, MCT przy współpracy z Microsoft opracowali technologię USB MultiPoint, która zaowocowała powstaniem systemu operacyjnego Microsoft Windows MultiPoint Server 2010, dedykowanego do środowisk terminalowych. Ze względu na prostotę wdrożenia i administracji oraz niskie koszty zakupu, rozwiązanie to stało się bardzo popularne w szkołach na całym świecie. Przez kolejne lata MCT kontynuwało współpracę z firmą Microsoft rozwijając i ulepszając technologię MultiPoint.

 

W 2018 roku MCT zaprezentowało najnowszy, innowacyjny model terminala MCT zRDP405, oparty na przełomowym chipsecie Trigger VI, który od momentu prezentacji, cieszy się wielkim uznaniem na całym świecie.

 

W 2019 roku, wieloletnie doświadczenie firmy KOBIS Paweł Wojtanowski zostało uznane przez tajwańskiego producenta. Od dnia 01.02.2019 otrzymaliśmy stastu wyłączniego dystrybutora terminali komputerowych marki MCT na terenie Polski.